Розділи

Спогади сучасників [0]
Статті [9]
Монографії, збірки [2]
ЗМІ про Симона Петлюру [6]
Вшанування пам`яти [2]
Конференції, круглі столи [0]
Бібліографія [2]
Енциклопедії, довідники [1]

Життєпис

Головна » Монографії, збірки
Пропонована праця - перше в Україні комплексне узагальнююче дослідження життя і діяльності Голови Директорії і Головного Отамана Військ Української Народної Республіки Симона Петлюри.
Залучення значного масиву історичної літератури, мемуаристики, періодичних видань та раніше невідомих архівних матеріалів дало змогу проаналізувати розвиток, сучасний стан і напрямки висвітлення життя і діяльності С. Петлюри на тлі національно-визвольної боротьби українського народу.
Акцентуючи увагу на найбільш суперечливих історіографічних оцінках, С. Литвин намагається дати відповідь на запитання: хто він, Симон Петлюра, і яке його місце в історії?
Розраховано на всіх, хто цікавиться історією України.
 
Категорія: Монографії, збірки | Переглядів: 410 | Дата: 21.03.2009

Ми дуже довго йшли до цього дня. Втрачали тисячі й тисячі безіменних героїв, підступні ворожі кулі підстерігали найвидатніших провідників нашої нації. Однак ми йшли до омріяного предками, які з глибини століть і донині віщують усьому світові: ”Та нема краще, та нема лучче, як у нас, на Вкраїні!”*
І коли вперше за всю нашу історію запитали нас усіх перед світом, Всевишнім і майбутнім своїх дітей, чого ми хочемо, то 1 грудня 1991 року ми одностайно й навічно проголосили: Української Самостійної Соборної Держави!
Але проголошення України як самостійної незалежної держави не всіма в світі сприймається за незворотний, закономірний процес. Існують впливові сили, які прекрасно усвідомлюють: утвердження української державності суттєво вплине на геополітичну ситуацію не лише в східноєвропейському регіоні, а й в усіх куточках планети. А тому ці імперські сили чи їхні прислужники, не маючи можливості відкрито виступити проти визнаної світовим співтовариством Української держави, в сліпому безсиллі намагаються зупинити колесо історії, всіляко компрометуючи національно-визвольний рух нашого народу.
І в першу чергу саме тих, хто до останніх миттєвостей свого життя залишався вірним ідеалам свободи для власного народу...
 
Категорія: Монографії, збірки | Переглядів: 400 | Дата: 20.03.2009

Форма входу

Пошук

Друзі

Статистика