На сайті Центрального державного історичного архіву України в Києві опубліковано виставку "Діячі Української революції 1917–1921 рр. в автографах", присвячену Дню соборності України.
Поміж представлених експонатів - лист Симона Петлюри до Михайла Грушевського від 15 жовтня 1911 р.
Ім`я Симона Петлюри останнім часом доволі рідко з`являється на сторінках преси. І ось у поступовому виданні Еспресо.тв такий собі еміґрантський автор Олександр Курінський, що часом пописував на згаданому сайті про своє гіспанське буття, вирішив поділитися своїми знаннями з історії України, почутими десь-колись, а може навіть прочитаними в сучасній книжці сусідньої держави.
Єдина річ у цьому тексті, з якою можна погодитися - це неприпустимість державного вишиватництва, з ним потрібно боротися. Але у відстоюванні европейських цінностей не слід вдаватися до поширення совкових мітів про людей, що свої життя поклали за Україну. Гадаю, що нині є досить досліджень спеціалістів, у тому числі з НАН України, КНУ, ЛНУ тощо, які стосуються окремих історичних постатей, трагічних подій ХХ ст. Цікаво почитати про принизливе становище євреїв у Російській імперії, чорносотенні й по
... Читати далі »
Саме Петлюра символізує боротьбу українців за свободу, упевнений міністр.
Замість пам'ятника Щорсу на бульварі Шевченка в Києві доцільніше буде встановити пам'ятник Симону Петлюрі.
Про це в інтерв'ю DT.UA заявив міністр культури та віце-прем'єр з гуманітарних питань В'ячеслав Кириленко.
"Саме в цьому місці столиці починається вулиця Симона Петлюри. Вона йде від пам'ятника Щорсу до залізничного вокзалу... Xи cимволізує Щорс боротьбу українців за свободу у період 1917-1921 рр.? Знаєте, все ж таку боротьбу більше символізують Грушевський, Винниченко, Петлюра, багато інших", - сказав Кириленко.
Він зазначив, що його слова не є закликом "йти і ламати". "Якщо ці мої слова стануть приводом до дискусії в демократично обраній Київраді і, можливо, буде прийнято рішення про встановлення пам'ятн
... Читати далі »